Free Joomla Template by HostMonster Reviews

SPOTKANIE INFORMACYJNE 25.05

Opublikowano: środa, 07 czerwiec 2017

W ramach przygotowania do fazy wdrożenia, która rozpocznie się w grudniu 2017 roku, zespół projektu „W Dialogu” rozpoczął nawiązywanie kontaktów z Urzędami Marszałkowskimi. Podczas spotkań z przedstawicielami Urzędów, prezentowane jest oprogramowanie wDialogu wraz z warunkami przystąpienia do fazy wdrożenia i możliwościami dalszego rozwoju platformy.

 

Dnia 25. maja 2017 roku na Uniwersytecie Warszawskim, w Pałacu Kazimierzowskim, odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli Urzędów Marszałkowskich oraz Urzędów Gmin. W spotkaniu uczestniczyły 54 osoby, w tym przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju oraz Urzędów Miast.

Spotkanie otworzył prof. Sławomir Łodziński, Dziekan Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Powitał uczestników i przypomniał o znaczeniu współpracy między uniwersytetem a administracją publiczną, wskazując na potencjał projektu „W Dialogu” w nawiązywaniu takiej efektywnej współpracy. Dr Tomasz Potkański, Zastępca Dyrektora Biura Związku Miast Polskich, zwrócił uwagę na użyteczność oprogramowania wDialogu nie tylko w samym procesie konsultacji społecznych, ale również dla poprawy komunikacji między jednostkami samorządu terytorialnego, a także wewnątrz urzędów gmin i miast. Następnie, dr Anna Przybylska zaprezentowała podstawowe założenia stojące za platformą do konsultacji społecznych i omówiła najważniejsze funkcje oprogramowania, wskazując między innymi, w jaki sposób korzystanie z platformy wDialogu umożliwi lepsze planowanie i przeprowadzanie konsultacji przez urzędników.

Po przerwie lunchowej uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach, poprowadzonych przez dr Martę Kołodziejską. Uczestnicy mieli do wykonania kilka zadań, które wykonuje urzędnik planując konsultacje, m.in. dodanie pytania głównego, ustawienie kryterium doboru uczestników, zaplanowanie debaty, a także moderację debaty tekstowej na platformie. W warsztatach uczestniczył również Bartosz Stępień, który udzielał informacji na temat dostępności oprogramowania wDialogu i jego zgodności ze standardem WCAG 2.0.

W trakcie części warsztatowej zbierano również uwagi i sugestie dotyczące funkcjonalności platformy, które zostaną uwzględnione w kolejnych etapach rozwoju oprogramowania wDialogu.

Spotkanie zakończyło się o godzinie 15:00.

 

Fotorelacja ze spotkania:

  • WP_20170525_13_28_54_Pro
  • WP_20170525_13_29_08_Pro
  • WP_20170525_13_30_29_Pro
  • WP_20170525_13_30_32_Pro

Uniwersytet Warszawski Politechnika Warszawska Związek Miast Polskich Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych Stowarzyszenie Miasta w InternecieStudio Promocji MITPolski Związek Głuchych

Innowacje SpołeczneNarodowe Centrum Badań i Rozwoju